SkipNavLinkText
menu

Nekontrolované rozliatia môžu mať zničujúce dôsledky na životné prostredie, na ľudí a podniky v blízkosti rozliatia, ako aj na budúcnosť firmy. Pripravenosť na rozliatia patrí k správnej manažérskej praxi a v mnohých krajinách je povinná zo zákona. Najlepšou prípravou je rýchla dostupnosť profesionálnych nástrojov, ktoré dokážu predchádzať veľkým nákladom spojených s pokutami, odškodným a odstraňovaním znečistenia.

Nástroje na rozliatia

Ponúkame širokú škálu nástrojov na prevenciu a odstraňovanie rozliatí pre rozliatia na pevnom povrchu, ktoré je možné nasadiť následne aj preventívne na absorbovanie rozliatí a zabránenie ich šíreniu..

Preventívne zachytávanie rozliatí

Zariadenia a stroje, u ktorých je zvýšená pravdepodobnosť úniku kvapalín, alebo uskladnené sudy a IBC nádrže, môžu byť preventívne vybavené nástrojmi na zachytávanie rozliatia, čím sa účinne predchádza znečisteniu a pracovným úrazom.

RigidLockQuickberm
SpillControlhighvismat
SpillControlTote

 • Podstavce a palety: Naše podstavce proti rozliatiu s kapacitou 80 litrov, na 2 sudy a s prispôsobením na jednoduchú manipuláciu s vysokozdvižným vozíkom, sú cenovo výhodnou voľbou na zachytávanie potenciálne nebezpečných únikov v priestoroch skladovania sudov, ako aj ich expedície. Každý modulárny podstavec obsahuje úchytky na jednoduché a bezpečné pripojenie ďalších podstavcov na vytvorenie prispôsobenej plošiny na skladovanie sudov.
 • Bariéry: Na preventívne zachytávanie rozliatí zo sudov a IBC nádrží ponúkame opakovane použiteľné, ľahké, no pevné zberné podložky (tzv. bermy) Rigid Lock Quickberm, ktoré sú veľmi praktické a jednoduché na inštaláciu. Bočné strany je možné sklopiť na umožnenie pohybu vysokozdvižných vozíkov a následne jednoducho opätovne zdvihnúť na zachytenie rozliatia.
 • Rohože: Rohože a koberce na prevenciu a odstraňovanie rozliatí udržujú uličky a chodby bez rizika pošmyknutia absorbovaním a zachytávaním olejov, kvapalín alebo iných rozliatí. Sú navrhnuté tak, aby zvládali aj tie najnáročnejšie aplikácie, a sú ideálne pre pracoviská a oblasti s intenzívnym dopravným ruchom. V porovnaní s vchodovými rohožkami absorpčné rohože a koberce ponúkajú lepšiu trakciu, znižujú klzkosť a zabraňujú roznášaniu kvapalín do ďalších priestorov.
 • Hady: Absorpčné „hady“ sú spoľahlivé a ohybné rukávy, ktoré zachytávajú a absorbujú kvapaliny. Hady sa vytvarujú okolo rohov a prispôsobia sa nerovným povrchom a vstrebávaním rozliatí a kvapkajúcich kvapalín zabraňujú úniku do iných priestorov.
 • Vankúše: Absorpčné vankúš sú ideálne na používanie pod strojmi, pri ktorých existuje oprávnený predpoklad, že dobre netesnia a môže z nich kvapkať. Podušky sa jednoducho vymieňajú a umožňujú vstrebávanie kvapalín na báze oleja a vody v ťažko dostupných miestach vrátane záchytných vaní a misiek, ako aj vonkajších nádrží.

Reaktívne zachytávanie rozliatí

Ak v prípade rozliatia preventívne pomôcky nestíhajú, prípadne ani neboli použité, ponúkame nástroje na zabránenie šíreniu rozliatí a ich konečné odstránenie.

PadsBioHazard
SpillControlroll
SpillFixGranular


 • Utierky: Vopred narezané utierky sú cenovo výhodné a pohodlné na utieranie alebo zachytávanie kvapkania. K dispozícii sú verzie, ktoré takmer nepúšťajú vlákna, pričom v závislosti od objemu rozliatia, ktorý sa má odstrániť, sú na výber 3 hmotnostno-objemové varianty: ťažké, stredné a ľahké.
 • Rolky: Podložky sú k dispozícii aj v kontinuálnych návinoch na rýchle pokrytie väčších povrchov a absorbovanie rozliatí, únikov a kvapkania, ktoré sa už v priestore rozšírili.
 • Hady: Hady sa primárne používajú ako preventívny nástroj, no ich flexibilitu je možné využiť na rýchle vytvorenie malej priehrady na zabránenie šírenia rozliatia.
 • Granulát: Malé, voľné kúsky granulovaného absorbentu sú ideálne v prípade, keď okolnosti nedovoľujú použiť podložku alebo rolku. V takýchto prípadoch práve granulovaný absorbent pomáha odstrániť rozliate kvapaliny z prasklín a štrbín na rôznych povrchoch.

Novinky

HandySorbPad

Ľahko zotrite priemyselné rozliatia

HandySorb je praktický nástroj na odstránenie škvŕn na mnohých pracoviskách. HandySorb mop je vybavený výsuvnou rukoväťou a spolupracuje s vankúšikmi navrhnutými na bezpečné odstránenie škvŕn vysoko účinným a ľahkým spôsobom..

 


Basespillkit

Bezpečné odstránenie rozliatych kyselín, zásad či náplní z akumulátorov

Súprava na vyliatie kyseliny, súprava na vytečenie zo základu a súprava na vytečenie batérie z batérie obsahujú výber riešení, ktoré používateľom umožňujú praktickým spôsobom bezpečne a rýchlo bojovať proti rozliatiu.

 


SpillTraySmall

Skladujte nádoby s kvapalinami bezpečným spôsobom na ľahko použiteľnom zásobníku, predídete tak nákladom na čistenie a zároveň zvýšite bezpečnosť na pracovisku

 • vyhnite sa nákladom na čistenie: robustná polyetylénová 100% recyklovateľná štruktúra dokáže zachytiť 20 až 60 litrov rozliatej chemikálií, vrátane olejov 
 • zvýšenie bezpečnosti na pracovisku: eliminuje pošmyknutia a pády zabránením šírenia rozliatí na pracovisku, bráni reakcii inými chemikáliami a tým vzniku splodín
 • jednoduché použitie: k dispozícii v 4 veľkostiach s odnímateľnými mriežkami na ľahké čistenie a bezpečné skladovanie rôznych druhov nádob a sudov