SkipNavLinkText
menu

Letectvo a kozmonautika

Identifikačné štítky a visačky Brady sú laboratórne testované na odolnosť voči extrémnym teplotám, kvapalinám, rozpúšťadlám a všeobecne drsným podmienkam

ZÍSKAŤ PRÍRUČKU Štúdia o RFID štítkoch

Maximálna spoľahlivosť pri označovaní komponentov a vodičov


V leteckom a zbrojárskom odvetví prispieva maximálna spoľahlivosť pri identifikácii vodičov a komponentov k optimálnej prevádzkyschopnosti dopravných prostriedkov a ich vybavenia. Identifikačné štítky a visačky Brady odolávajú extrémnemu teplu a chladu a všeobecne drsným podmienkam bez straty výkonnosti. Vďaka svojej absolútnej kvalite pomáhajú identifikačné štítky a visačky Brady znižovať čas údržby na minimum. Spoločnosť Brady sa stala priekopníkom v predtlačenom označovaní vodičov v lietadlách už v 40-tych rokoch minulého storočia.

Odvtedy spoločnosť Brady rozšírila svoje znalosti odvetvia a odborné poznatky prostredníctvom praktických skúseností a úzkeho vzťahu s najväčšími spoločnosťami v odvetví. Preto štítky Brady pre letecký a zbrojársky priemysel vyhovujú aj najuznávanejším a najpokročilejším priemyselným normám. Spoločnosť Brady využíva svoje odborné znalosti na trvalé riešenie vašich potrieb v oblasti identifikácie komponentov a vodičov, aby ste sa vy mohli plne sústrediť na ďalšie úlohy.

Tím spoločnosti Brady sa venuje potrebám leteckého a zbrojárskeho priemyslu, neustále sleduje najnovší vývoj a zaväzuje sa dodávať kompletné riešenia. Ich súčasťou sú jednoducho ovládateľné prenosné aj veľkokapacitné stolové tlačiarne štítkov, podporované používateľsky prívetivým softvérom na tvorbu štítkov Brady, ktoré spoločne poskytujú bezkonkurenčné výsledky pri obrovských rýchlostiach bez ohľadu na náročnosť prostredia.

Aerospace Labels

Označovanie rozvodov médií v lietadlách


Odolnosť voči agresívnym kvapalinám

Označovacia páska Fluid Line Tape od spoločnosti Brady, najpoužívanejšia páska na rozvody kvapalín v leteckom priemysle, je špeciálne navrhnutá na označovanie potrubných systémov v lietadlách. Táto špeciálna páska vyvinutá v laboratóriách spoločnosti Brady odoláva agresívnym hydraulickým kvapalinám, ako je napríklad Skydrol™.

BPáska Fluid Line Tape od spoločnosti Brady je špeciálne navrhnutá na označovanie potrubí v lietadlách. Táto ohybná, priehľadná polyesterová páska s podpovrchovou potlačou je vybavená teplom aktivovaným lepidlom. Toto lepidlo ponúka vynikajúcu odolnosť voči palivám, olejom a hydraulickým kvapalinám. Vďaka svojej nízkej počiatočnej priľnavosti sa páska po prvej aplikácii  dá jednoducho premiestniť.

Vlastnosti:
– Farby v súlade s normou MIL-STD-1247C
– Výkonnosť materiálu v súlade s normou MIL-T-9906C
– Pásku Fluid Line Tape od spoločnosti Brady je možné používať s termotransferovými aj ihličkovými tlačiarňami.

Fluid line tape

Pevne na svojom mieste aj v extrémnom teple


Štítky pre extrémne teploty dokážu odolávať výnimočne vysokým teplotám (až do 350 °C) a používajú sa na označovanie dosiek s plošnými spojmi a elektronických komponentov. Používajú sa hlavne na zaistenie spätnej vysledovateľnosti a sú veľmi dobré na potlač čiarových kódov. Na zaistenie odolnosti voči vysokým teplotám sa štítky pre extrémne teploty vyrábajú z polyimidu a nie z polyesteru, ktorý je vhodný pre normálne podmienky.

Spoločnosť Brady poskytuje širokú škálu polyimidových štítkov v rôznych farbách, ktoré sú odolné voči elektrostatickému výboju, hodia sa na automatickú aplikáciu a sú použiteľné v rôznych technológiách tlače.

high-temp

Špeciálne vyvinuté a schválené na veľké zaťaženie


Resistant-labels

Odolné štítky Brady sú výsledkom z jedného z najkomplexnejších programov výskumu a vývoja na svete. Sú uvedené na trh až po rozsiahlom testovaní v laboratóriách aj v reálnych podmienkach s rozpúšťadlami, palivami a chemikáliami. Zákazník si môže vybrať odolný materiál podľa jeho potrieb a potlačiť ho adekvátnou farbiacou páskou s garanciou výsledných štítkov odolných voči všetkým druhom rozpúšťadiel.

– Metalizované polyesterové štítky
– Biele polyesterové štítky
– EPREP – náhrada gravírovaných štítkov
– Štítky PermaShield
– Tlačiarne štítkov a softvér 

Najľahšie vysokozáťažové RFID riešenie


Integrované RFID štítky poskytujú celému ekosystému letectva a kozmonautiky riešenie na správu identifikačných údajov o dieloch v lietadlách a ich viditeľnosti počas celého životného cyklu „od kolísky až po hrob“. V kombinácii s vysokokvalitným systémom okamžitej potlače a možnosťami softvéru kompatibilného s normou ATA Spec 2000 sú integrované RFID štítky tým najlepším nástrojom na zjednodušenie a automatizáciu vysledovateľnosti položiek a komponentov lietadiel.

RFID riešenie od spoločnosti Brady vám pomôže dosiahnuť:

Optimalizované riadenie zásob
Prehľadnosť výroby v reálnom čase
Lepšiu integritu zásobovacieho reťazca
Vyššiu produktivitu
Nižšie náklady na materiál 

 

Ultra ľahké a flexibilné zliatinové RFID štítky B-1000 RFID Alloy Label poskytujú robustné, jednoducho použiteľné a spoľahlivé riešenie pre viditeľnosť správy dát a histórie údržby pre kovové aj nekovové komponenty. A štítky B-1100 RFID Air Label poskytujú flexibilné a ultra ľahké riešenie s extra rozsahom čítania pre nekovové položky lietadiel

rfid alloy label  rfid air label 
RFID Integrated Alloy Label
(stiahnuť leták)
RFID Integrated Air Label
(stiahnuť leták)
– Ideálne na sledovanie komponentov lietadiel s kovovým a nekovovým povrchom
– Certifikované pre normy ATA Spec 2000 a SAE AS5678
– Tlač a programovanie na mieste za 15 sekúnd
– Samolepiace
– Rozsah čítania až 2 m  
– Ideálne pre nekovové aplikácie, ako sú záchranné vesty, kyslíkové masky, bezpečnostné zariadenia a iné
– Certifikované pre normy ATA Spec 2000 a SAE AS5678
– Tlač a programovanie na mieste za 15 sekúnd
– Ultra tenké: 0,23 mm
– Samolepiace
– Rozsah čítania až 8 m 

Integrované RFID štítky je možné dodať podľa špecifikácií alebo ako súčasť uceleného riešenia SmartID od spoločnosti Brady, ktoré zahŕňa pokročilú tlač štítkov priamo na mieste, kódovanie a systém správy dielov v lietadle.

Najpoužívanejšie značenia vodičov a káblov vďaka svojej kvalite


Spoločnosť Brady ponúka kompletný sortiment riešení na označovanie vodičov a káblov. Samolaminovacie štítky Brady sú najobľúbenejším riešením identifikácie vodičov v odvetví informačných a telekomunikačných technológií a používajú sa najmä s medenými káblami, ktoré sú typickými riešeniami pre CAT6 alebo CAT7. Spoločnosť Brady ponúka špecifické štítky, ktoré pri ich prípadnom odstránení nepoškodzujú optický kábel. Čo je však najdôležitejšie, štítky Brady pre optické káble majú len mierny kontakt s optickým káblom a nikdy negatívne neovplyvňujú jeho kapacitu prenosu dát.

Samolaminovacie štítky chránia potlač pomocou vrstvy laminátu odolného voči vode a UV žiareniu, takže sú vhodné na použitie vonku aj pod zemou. Naše bužírky je možné po aplikácii premiestniť. Po zahriatí pôsobia aj ako izolácia. Sortiment visačiek Brady zahŕňa mnoho možností vrátane laminácie a schopnosti odolávať drsným prostrediam po mnoho rokov. Pre výrobcov rozvádzačov sú preferovaným riešením produkty DuraSleeve, ktoré umožňujúce identifikáciu káblov pred aj po upevnení.

– Ovinovacie štítky
– Bužírky na vodiče a káble
– Visačky na vodiče a káble
– Vložky a nosiče DuraSleeve
– Tlačiarne štítkov a softvér

wirecablelabelling

Normy, požiadavky a špecifikácie


Spoločnosť Brady sa neustále pracuje na tom, aby jej riešenia zodpovedali najnovším a najpokročilejším priemyselným normám. Ak máte záujem o celý zoznam noriem alebo máte špecifické požiadavky, kontaktujte nás. Sme neustále pripravení pridať vaše požiadavky do nášho rozsiahleho plánu laboratórneho testovania.

Spoločnosť Brady ponúka špecifické identifikačné produkty, ktoré sú v súlade s nasledovnými normami a požiadavkami:

 • MIL-STD-202G (MIL-STD: vojenská norma – USA)
 • Fyzické vlastnosti (napr. metóda 215K – odolnosť voči rozpúšťadlám)
 • Environmentálne testy
 • Elektrické vlastnosti
 • G: najnovšia verzia
 • MIL-STD-1247C
 • MIL-T-9906C
 • SAE-AS-81531 (Society of Automotive Engineers)
 • SAE-AMS-DTL-23053/5 trieda 1 (Aviation Maintenance Spec. – odolnosť voči plameňu).
 • ASTM E162 – American Society for Testing and Materials.
 • Štandardná skúšobná metóda pre povrchovú horľavosť materiálov pomocou žiarivého tepelného zdroja energie.
 • ASTM E662
 • Štandardná skúšobná metóda pre optickú hustotu dymu vytváraného pevnými materiálmi.
 • Boeing BSS 7239
 • Bombardier SMP 800-C
 • Súlad so smernicou RoHS – obmedzenie používania nebezpečných látok.
 • Olovo, ortuť, chróm, kadmium, brómované spomaľovače horenia.
 • UL recognised 
 • UL696 (Underwriters Laboratories): označovanie a štítkovanie je schválené podľa tejto americkej skúšobnej metódy.
 • CSA accepted (Canadian Standard Association): označovanie a tlač sú schválené podľa tejto kanadskej skúšobnej metódy.
 • Požiadavky normy DIN VDE 0472 Part 815: metóda určovania obsahu halogénov.

 

Identifikačné a bezpečnostné riešenia vo virtuálnom
prostredí miestnosti letecký a zbrojársky priemysel

Inšpirujte sa praxou osvedčenými príkladmi riešení vo viacerých
virtuálnych aplikáciách.

Porozhliadnite sa v našom nonstop virtuálnom prostredí miestnosti