SkipNavLinkText
menu

Efektívne označovanie balení skrutiek a matíc

Prípadová štúdia

tlačiareň štítkov VP750 vlastné štítkov

Spoločnosť Etra Oy dodáva a vyrába technické produkty vysokej kvality a poskytuje výrobné služby a servisné koncepty, vďaka ktorým sa jej zákazníci môžu sústrediť na svoju hlavnú činnosť.

Výzva: Optimalizácia obrovských zásob predtlačených štítkov

Spoločnosť Etra Oy potrebovala optimalizovať systém označovania vo svojom veľkom logistickom centre vo Fínsku, a to najmä balenia skrutiek a matíc, ponúkaných vo všetkých dostupných rozmeroch. S rozširovaním ponuky rástli aj obrovské zásoby predtlačených štítkov, takže zvýšenie efektivity označovania sa stalo nutnosťou.

Riešenie: Integrovaná veľkoobjemová plnofarebná tlačiareň štítkov

Spoločnosť Brady navrhla použiť tlačiareň štítkov VP750, ktorá dokáže rýchlo a vo vysokom rozlíšení tlačiť veľké objemy plnofarebných papierových štítkov. Tlačiareň ponúka veľa možností, pokiaľ ide o návrh obalových štítkov priamo na mieste použitia, či už kvôli identifikácii a sledovaniu obsahu balenia, alebo na účely marketingu a brandingu. Umožňuje jednoduché vkladanie obrázkov, log, čiarových kódov, sériových čísel a farieb.

Spoločnosť Brady zároveň dodala rolky štítkov s rozmermi prispôsobenými baleniam skrutiek, ktoré spoločnosť Etra používa. Tieto štítky dokáže tlačiareň aj softvér používaný spoločnosťou Etra bez problémov rozpoznať, takže pri návrhu štítkov nedochádza k chybám.

Technickí experti spoločnosti Brady navyše pomohli pri inštalácii tlačiarne štítkov VP750 a jej integrácii do ERP systému a existujúcich pracovných postupov spoločnosti Etra. Pri prebaľovaní skrutiek sa do systému zadá ich typ a počet v škatuli a tiež počet škatúľ. Tieto údaje potom možno znova použiť pri tlači štítkov na tlačiarni VP750. Tlačiareň bola doplnená o navíjač, vytvárajúci úhľadné rolky vytlačených štítkov, ktoré možno jednoducho vložiť do aplikátorov používaných spoločnosťou Etra.

VP750 label printer

Výsledok: Regály plné vytlačených štítkov nahradilo niekoľko roliek s prázdnymi štítkami

Vo svojom logistickom centre teraz spoločnosť Etra namiesto obrovských zásob rôznych predtlačených štítkov skladuje už len malý počet štítkov s prispôsobenými rozmermi v rolkách, ktoré dokonale pasujú do tlačiarne VP750. Operátori už nemusia neustále hľadať ten správny štítok. Po overení rozmerov štítka môžu na plnofarebnej tlačiarni VP750 jednoducho, rýchlo a s vysokou presnosťou vytlačiť akékoľvek vopred navrhnuté údaje. Pridať farby či zmeniť vzhľad štítka je oveľa jednoduchšie a rýchlejšie než predtým. Tlačiareň štítkov VP750 prináša na pracovisko praktickosť a vysokú flexibilitu pri návrhu a používaní štítkov.