SkipNavLinkText
menu

Rýchlejšia identifikácia vlakov v prevádzke s RFID štítkami

Príklad používania v praxi

RFID štítky

Osobní aj nákladní železniční dopravcovia môžu zvýšiť prevádzkyschopnosť rušňov a vozňov vďaka jednoduchej identifikácii zloženia vlaku pomocou RFID štítkov a skenerov.

Výzva: Zrýchliť identifikáciu vlakov

Kontrola zloženia vlaku v prevádzke je v mnohých prípadoch stále manuálny proces zahŕňajúci vyhľadanie a zapísanie čísiel vozňov alebo dielov, ktoré môžu byť ťažko čitateľné. Zrýchlenie identifikácie vlakov je dôležité na umožnenie rýchlejšej spätnej a proaktívnej údržby, čo pomáha pri predchádzaní meškaniam osôb aj nákladu.

Riešenie: RFID štítky, ručné a fixné skenery

Vozne, rušne a ich diely je možné identifikovať pomocou spoľahlivých a plne prispôsobiteľných RFID štítkov. Môžu byť dodané v polyesterovej verzii, vďaka ktorej zostanú prilepené a čitateľné aj v náročných i vonkajších podmienkach. K dispozícii sú aj ďalšie materiály, ktoré ponúkajú optimálnu spoľahlivosť v konkrétnych použitiach.

Plne prispôsobiteľné RFID štítky

Spoločnosť Brady ponúka vlastné prispôsobiteľné UHF RFID štítky L-2588-26C s dosahom čítania do 11 metrov. K dispozícii sú aj UHF RFID štítky na kovové povrchy L-2588-25B, ktoré pri aplikovaní na kovový povrch poskytujú čítací dosah 3 metre. Okrem toho spoločnosť Brady dodáva HF, alebo NFC, RFID štítky na kovové povrchy, ktoré sa však dajú čítať len zblízka.

rfid label

Rýchlejšia údržba s RFID štítkami a ručnými skenermi

RFID štítky umožňujú označiť každý vozeň alebo diel jedinečným, štandardizovaným identifikátorom, ktorý je možné spoľahlivo čítať z diaľky pomocou UHF RFID skenera alebo zblízka s moderným smartfónom s podporou technológiou NFC. Identifikátor je možné prepojiť s podnikovým ERP systémom prostredníctvom softvéru na správu majetku. Vďaka tomu servisné tímy získajú rýchly prístup k histórii údržby, najazdeným kilometrom, technickej dokumentácii, kódu na doobjednanie a akýmkoľvek informáciám, ktoré potrebujú na rýchle vykonanie spoľahlivej práce.

Softvér umožňuje poskytovať upozornenia na blízkosť na ešte rýchlejšie vyhľadanie dielov

Takýto systém umožní vyhýbať sa chybám súvisiacim s manuálnym kopírovaním sériových čísiel alebo iných identifikátorov. Príslušná dokumentácia môže byť okamžite k dispozícii na ručných skeneroch a zásahy je možné jednoducho pridať do histórie údržby majetku. Podobné položky rovnakej značky a modelu alebo vyrobené v rámci tej istej šarže je možné rýchlo zvýrazniť na prediktívnu údržbu. Kroky postupu na vyriešenie problému môžu byť dostupné pre iné servisné tímy pre ešte rýchlejší zásah.

Tlač a programovanie RFID štítkov vo vašej prevádzke

RFID štítky môžu naďalej zahŕňať ľuďom zrozumiteľné kódovanie aj kód Datamatrix. K dispozícii sú tlačiarne, ktoré umožňujú potlačiť a naprogramovať UHF RFID štítky alebo HF NFC RFID štítky naraz kdekoľvek.

Výsledok: Rýchlejšia identifikácia vlakov s RFID štítkami a skenermi

Na identifikáciu zloženia vlakov a rušňov a vozňov vyžadujúcich údržbu už servisné tímy nemusia vizuálne kontrolovať identifikačné číslo vozňa alebo dielu. Dajú sa skenovať z diaľky a všetky príslušné informácie o údržbe môžu byť okamžite dostupné. Údaje o zásahu je možné pridať do histórie údržby vozňa a podobné vozne je možné označiť na efektívnu prediktívnu údržbu.